Zlaz 2011

 Witamy na stronie poświęconej Złazowi Wielkopolskiej Chorągwi Harcerzy ZHR.

 ________________________________________

Dostępna jest już relacja ze złazu do pobrania w formacie PDF. Zapraszamy do zapoznania się z tym ciekawym opracowaniem przygotowanym przez harcerzy z 15 PDH “Ingonyama” im. Romualda Traugutta.

________________________________________

 

Złaz Wielkopolskiej Chorągwi Harcerzy ZHR odbędzie się w Poznaniu  w dniach 2 – 4 grudnia 2011 roku. Miejscem naszego spotkania będzie klasztor Misjonarzy Oblatów na poznańskim Świerczewie (ul. Ostatnia 14).

Zaproszeni są instruktorzy Wielkopolskiej Chorągwi Harcerzy a także kandydaci na instruktorów.

W tym roku proponujemy formę dyskusji w kręgu ogniskowym.

Pragniemy pochylić się nad konkretnymi problemami trapiącymi naszą Chorągiew. Główne zagadnienia to postawy i formacja naszych instruktorów. Podejmiemy też sprawy robocze, takie jak podział poznańskich hufców, czy organizacja obozów w 2012 roku. Będzie też czas przeznaczony przede wszystkim dla drużynowych poświęcony technikom i metodzie. Nie zabraknie chwili poświęconej na wypracowanie opracowań, które wykorzystamy po złazie. Wreszcie Komendant Chorągwi zapowie instruktorskie czwartki.

Aby lepiej się przygotować na przyjęcie Was, prosimy by osoby, które choćby na krótki moment pojawią się na złazie wypełniły ankietę zgłoszeniową (link już niedostępny).

Zapraszamy do zapoznania się z programem i zaproszeniem na złaz.

Całość złazu będzie zrelacjonowana i podsumowana przez harcerzy i wędrowników z Ingonyamy i Imvubu. Dlatego zapraszamy w to miejsce po złazie, by można było zapoznać się z przygotowanymi przez nich materiałami oraz przejrzeć zdjęcia w naszej galerii.

 

Na złaz zapraszają:

hm. Sławomir Kużaj HR
phm. Tomasz Ceranek HR
pwd. Wojciech Szmuc HO

Poznańskie Piętnastki działające w szczepie Żagiew.

________________________________________

Pragniemy poinformować, że została dokonana mała zmiana w programie złazu. Zajęcia “My a nasi rówieśnicy. Raport Młodzież 2012” zostają zamienione miejscem z filmem i zapowiedzią czwartków instruktorskich. Aktualny program jest już do pobrania powyżej.

________________________________________

Na zajęcia “My a nasi rówieśnicy. Raport Młodzież 2012” uczestnicy złazu są proszeni również przygotować sobie przed przyjazdem tabele, które pochodzą z raportu Ministra Boniego “Młodzież 2012”.

________________________________________

Prosimy by osoby, które śpią u siebie nie spóźniały się na poranne zajęcia. Startujemy punktualnie i spóźnialscy będą przeszkadzać.

________________________________________