Filip Walkowiak

profileimage

Członek Komendy Chorągwi. Pełni funkcję wodza Bractwa Sztandarowego Wielkopolskiej Chorągwi Harcerzy.Były drużynowy 15 Poznańskiej Drużyny Wędrowników “Imvubu”, a wcześniej pierwszy kwatermistrz w Chorągwi. Instruktor od 2013 roku.

Do drużyny przyszedł w roku 2005, rok później pojechał na swój pierwszy obóz. Należał do zastępu Wilków oraz Sokołów, którego był zastępowym. Zdobył tytuł Najlepszego Zastępu w czasie, gdy drużyna dzierżyła miano Drużyny Rzeczpospolitej. W 2011 roku został kwatermistrzem drużyny. W trakcie piastowania tej funkcji dwukrotnie pełnił funkcję kwatermistrza na obozach (dla 150 oraz 65 osób), które do dziś wytyczają standardy wzorcowej organizacji.

To on jako pierwszy użył, w stosunku do idei Tomka Ceranka, sławnego zwrotu „planizm utopijny”.

Od początku tworzy od strony technicznej grę miejską „Zakonspiruj Poznań” dbając o szatę graficzną oraz współtworząc jej reguły.

Dzisiaj wspomaga drużynę w mniejszych przedsięwzięciach i wspiera innych instruktorów w ich służbie służąc radą oraz pomocną dłonią. Działa także w strukturach Wielkopolskiej Chorągwi Harcerzy organizując nowo powstające Bractwo Sztandarowe.

Prywatnie kochający mąż oraz student architektury na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Interesuje się historią, literaturą, techniką, fotografią analogową oraz motoryzacją. W wolnych chwilach majsterkuje przy swoim zabytkowym Citroenie albo czyta dekadenckie powieści młodopolan.