Piętnastka znów funkcjonuje od 1989

Kronika Poznańskich Piętnastek

Nasza drużyna nie ma zwykłej, powtarzalnej historii, w której jest moment założenia, potem są zbiórki i obozy, zmiany drużynowych i tak dalej. Możemy poszczycić się sporymi sukcesami i ludźmi, którzy na te sukcesy pracowali. Ale i to nie musi być uznane za nadzwyczajne. Prawdziwa ciekawość przychodzi wtedy, gdy ktoś słyszy, że chociaż korzenie drużyny, do której historii nawiązujemy, mają w rdzeniu już ponad 100 lat, to przez prawie połowę czasu nazwa naszej drużyny była zakazana. Wtedy ktoś taki w skupieniu nadstawia ucha i każe trzy razy powtarzać tę historię, by dobrze ją zapamiętać.

Tutaj staramy się uchylić rąbka tajemnicy. Na dole strony przedstawiamy opracowanie naszej historii. Nie ukrywamy, że sami ją musimy poznawać i odkrywać. Tak to już jest, że człowiek nie zawsze myśli o tym, by wszystko dobrze zachować i zabezpieczyć. Albo inni nie chodzą i nie rozpytują o tych, którzy jednak o tym pomyśleli. Pracowity zawsze jednak znajdzie coś, nad czym mógłby się pochylić.

Jest także trochę tak, że nasza strona jest zapisem ważnych dla nas wydarzeń. Porządna strona Poznańskich Piętnastek, a nie jakieś tam socialmedia. Z tego powodu poniżej przypominamy wpisy, które dotyczą ważnych zdarzeń, relacje z naszych wypadów i artykuły, w których opisujemy naszą działalność. Śmiało można przeczytać coś na chybił trafił. A dla tych, którzy nie chcą jednak czytać zbyt wiele, przygotowaliśmy krótki i prosty przewodnik po najważniejszych sprawach. Śmiało!

Pytania i odpowiedzi

Jesteś leniwy i nie chce ci się czytać pełnego opracowania naszej historii? Nie jesteś w stanie przeanalizować danych informacji i wyciągnąć odpowiednich wniosków? Nie martw się. Teraz będziesz mógł skorzystać z opracowania, w którym masz podane pytania, które możesz sobie zadać i od razu... odpowiedzi na nie!

Historia 15 Poznańskiej Drużyny Harcerzy im. R. Traugutta przy LO św. Marii Magdaleny
Tutaj znajdzie się pełne opracowanie naszej historii.

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /strona/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /strona/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/strona/wp-cont...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /strona/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35