Instruktorzy naszego środowiska

Instruktorzy pełnią w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej funkcje wychowawcze. Swoją pracę wykonują społecznie poświęcając się wyznawanym przez siebie ideałom. Stopnie instruktorskie to kolejno: przewodnik, podharcmistrz oraz harcmistrz.


Piotr Stawiński

harcmistrz
Pierwszy drużynowy 15 PDH za czasów, gdy jeszcze nosiła numer 55. To on ...

o. Marcin Wrzos

harcmistrz
Jako nastolatek był zuchem w klaso-drużynie w ZHP. Do drużyny przyjęty ...

Tomasz Ceranek

podharcmistrz
Członek Komendy Chorągwi. Były drużynowy 15 Poznańskiej Drużyny Harcerzy ...

Filip Walkowiak

przewodnik
Członek Komendy Chorągwi. Pełni funkcję wodza Bractwa Sztandarowego ...

Paweł Kaczmarek

przewodnik
Drużynowy 32 Poznańskiej Drużyny Harcerzy "Czarna Puszcza" im. Batalionu ...

Jan Niedziałkowski

przewodnik
Szczepowy naszego szczepu i członek Komisji Rewizyjnej Okręgu Wielkopolskiego ...

Ignacy Stępka

przewodnik
Drużynowy 15 PDH 'Ingonyama' im. Romualda Traugutta. Jest harcerzem od 2013 ...

Chcemy być siłą w Chorągwi

Dzięki temu, że stale dbamy o zdobywanie stopni i wspieramy się nawzajem, wykształciliśmy wielu instruktorów, którzy prowadzą nasze drużyny. Przygotowujemy się w ten sposób do pracy wychowawczej. Nasi instruktorzy obejmowali i obejmują również inne funkcje w Związku i przyczyniają się do jego rozwoju: byli i są hufcowymi, tworzyli Szkołę Instruktorską, prowadzili i prowadzą Chorągiew, należeli i należą do władz Okręgu Wielkopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Wspieraj nas!

Możesz nas wesprzeć w naszym rozwoju. Nasza służba ma charakter społeczny, a za kursy instruktorskie musimy płacić sami. To nie są wielkie pieniądze, ale dla młodych ludzi, którzy chcą poświęcić się innym i nie pracują w tym czasie, może to być spory ciężar. Może okazać się, że dla Ciebie będzie to dużo łatwiejsze.

W Polsce mamy takie prawo, które pozwala na odpisanie od podstawy opodatkowania darowizny przekazanej w danym roku zarejestrowanemu stowarzyszeniu - takiemu jak my. Dzięki temu można przy tym nawet coś zyskać. Zawsze jednak możesz nas wspierać i bez tego.

Dowiedz się więcej o tych zasadach


Zawrzyjmy umowę. Jeżeli przekażesz nam darowiznę zgonie z podanymi tu zasadami, to my te pieniądze przeznaczymy właśnie na szkolenie kolejnych instruktorów, a więc na czyjś kurs przybocznych, przewodnikowski, podharcmistrzowski albo warsztaty harcmistrzowskie.

Wpłat dokonujemy na konto: 59 1090 1476 0000 0001 2276 5728
Dane odbiorcy: 15 PDH Ingonyama im. R. Traugutta, ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe - organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży oraz promocja i organizacja wolontariatu;

Zobacz jak jeszcze nas wspierać


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /strona/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /strona/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/strona/wp-cont...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /strona/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35