Sobotnie zbiórki drużyny

Wczoraj nasza drużyna wyruszyła na grę hufca do Kobylnicy. Spotkaliśmy się na dworcu głównym,  na którym to mieliśmy też okazję przywitać się z innymi drużynami zmierzającymi w tym samym kierunku. Punktualnie stawiliśmy się w miejscu startu, gdzie dowiedzieliśmy się wszystkich szczegółów. Wszyscy drużynowi musieli zostawić swoje ekipy, ponieważ otrzymali zupełnie inne zadanie, więc my pod wodzą Huberta ruszyliśmy do boju.

Pierwszy etap polegał na zebraniu potrzebnych materiałów, a drugi był dobrze nam znanym CTFem, w którym większość ekip w pojedynkę nie miała z nami szans. Grę wygraliśmy pomimo ciężkiego naporu sprzymierzonych przeciwko nam drużyn. Elementem  kończącym zbiórkę była historia, którą opowiedzieli nam wędrownicy, jak to prawie 100 lat temu, w punkcie gdzie byliśmy, odbywały się co roku zloty. Było to miejsce, gdzie harcerze mogli sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć nowe sprawności. Tego samego dnia wieczorem odbyło się ognisko drużyny. Zaszły tam małe zmiany w składzie naszej drużyny. Oprócz tego, że druhowie Mikołaj Olachowski i Krystian Borowicz nie należą już do zastępu Jastrzębi tylko do Sokołów, to Jastrzębie w nowym składzie z Dawidem Szymańskim, Mikołajem Twardoszem, Ignacym Stępką i Tomkiem Garsteckim mają nowego zastępowego Norberta Litkowskiego. Zielony sznur otrzymał również nasz nowy przyboczny, Ryszard Walkowiak. Naszym nowym funkcyjnym gratulujemy i życzymy powodzenia w ich pracy z zastępem i drużyną.