Spotkanie formacyjne – “Sprawiedliwość czy miłosierdzie”

Już w poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne z cyklu "Na tropie wiary" opartych o nauczanie Jana Pawła II, na które serdecznie zapraszamy chętnych pragnących poszerzać swoją wiedzę i rozwijać się w wierze. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w poniedziałek, 10 X o godzinie 19.00 w harcówce pod kościołem oblatów przy ulicy Ostatniej 14.

Tematem na zakończenie tygodnia miłosierdzia będzie: Sprawiedliwość, czy miłosierdzie? – encyklika Dives in Misericordia jako odpowiedź na pytanie czym jest miłosierdzie i czy współczesny świat go potrzebuje. Zastanowimy się w jej kontekście nad teologią nadziei powszechnego zbawiania o. prof. W. Hryniewicza OMI – czy piekło jest puste? – prowadzi hm. Marcin Wrzos HR.

 

Spotkania te mają formę intelektualnej przygody/dyskusji ze wstępem i podsumowaniem eksperta w danej dziedzinie, dlatego ważne jest, aby zapoznać się wcześniej z treścią encykliki bądź też chociażby z jej streszczeniem. Wszystkie encykliki JPII w wersji elektronicznej można znaleźć pod tym linkiem. Serdecznie zapraszamy!