Krzesiny i rajd

Przedstawiamy plany najbliższego weekendu. W piątek jedziemy do bazy wojskowej w Krzesinach. Mamy tam być na 8.45, dlatego ci, którzy jadą ze swoimi ojcami samochodem, niech zjawią się przed bazą o 8.30, natomiast ci, którzy jadą ze mną komunikacją miejską niech będą na Górczynie o godzinie 7.30. Nie można się spóźnić, bo odjedziemy! Jadący autobusem przynoszą 6 złotych na bilet. Nie bierzcie swoich biletów! Wszystko co musicie zrobić, to założyć mundury, ciepło się ubrać i wziąć coś do jedzenia. Nie potrafię jeszcze powiedzieć, kiedy skończy się nasza wycieczka. Stawiam, że ok.13.00.

Zgodnie z tym co pisaliśmy, umówiliśmy się z panem dowódcą na to, Ze będziemy przy wylotach, powrotach, zwiedzimy hangary, wieżę, skorzystamy z symulatorów, z toru przeszkód, może wejdziemy do F-16. Pamiętajcie jednak, Ze musicie być przez rodziców zwolnieni z lekcji! Chcę otrzymać od Was kartki, z informacją od rodziców, że wiedzą, że jesteście na wycieczce.

Po Krzesinach wracamy do domu i tam nocujemy, a w sobotę jedziemy na mały rajd rowerowy do Parku Wielkopolskiego. Tutaj jesteśmy oczywiście nastawieni na uprawianie sportu. Startujemy o godzinie 9.00 spod kościoła. Rajd będzie trwał do popołudnia. Wybieramy się spokojnym tempem do Parku Wielkopolskiego. Planujemy zrobić 40 km przez cały dzień, ale oczywiście jest to plan maksimum. Zadbajcie o ciepły, odpowiedni ubiór i o własne bezpieczeństwo (odpowiednio przygotowane rowery, światła, kaski itp.) W czasie rajdu pragniemy ogłosić wyniki punktacji z zeszłego roku. Pamiętajcie, że na przejażdżkę są zaproszeni również wasi ojcowie!